کاسه نمد، لاستیک سازی صنعت اصفهان

کاسه نمد و موارد کاربردی کاسه نمد

کاسه نمد(radial shaft seal) یکی از محصولات لاستیک سازی بوده که به عنوان درزگیر در بین دو سطح مقطع مورد استفاده قرار می گیرد. به علاوه درزگیری، شفت دوار و پوسته حاوی سیال بوده تا از نشتی سیال به بیرون جلوگیری کند. یکی از موارد کاربردی کاسه نمد، استفاده در دستگاههای مکانیکی و صنعت خودرو سازی برای جلوگیری از نشت سیال و پیشگیری از نفوذ روغن به بیرون است.

استفاده از جنس و متریال تفلوونی در کاسه نمد برای آببندی از خوردگی و زنگ زدگی جلوگیری خواهد کرد. می توان اساسی ترین وظایف واشرهای لاستیکی گرد و موارد کاربردی کاسه نمد ی را   پیشگیری از نفوذ روغن، جلوگیری از نشت سیال، جلوگیری از ورود گرد و غبار، جلوگیری از پوسیدگی و فرسودگی نام برد.

بر اساس شرایط فیزیکی محیط و نوع سیالات برخوردی با واشرهای گرد لاستیکی (کاسه نمد) متریال های مناسب با انواع مختلف کاسه نمد وجود خواهد داشت.

 کاسه نمد چرمی: از قابلیت انعطاف بالایی برخوردار بوده و اصطکاک را در بین دو سطح مقطع سخت فراهم می کند. جذب روغن یکی از موارد دیگر استفاده از کاسه های نمدی چرمی است. اگر در بین 70- تا 100 درجه سانتی گراد از کاسه نمدی از جنس چرم استفاده شود، مقاومت بسیار بالا را علاوه بر عملکرد بالا از کاسه های نمدی چرمی خواهیم داشت.

کاسه های نمدی NBR: محبوب ترین کاسه های نمدی، کاسه های نمدی NBR بوده که بازده دمایی این کاسه های نمدی 55- تا 105 درجه سانتی گراد می باشد. کاسه های نمدی NBR مقاوم در برابر گریس است.

 کاسه های نمدی ACM: کاسه های نمدی ACM از ترکیب NBR و لاستیک اکرلیک ساخته می شود. محدوده دمایی کاسه های نمدی ACM تا 150 درجه سانتی گراد است.

کاسه نمد پی یو(P.U) : کاسه نمد پلی یورتان یکی از مقاوم ترین کاسه های نمدی در برابر سایش، فرسایش و حرارت است. قابلیت دمایی این کاسه نمدی از 45- تا 100 درجه سانتی گراد است.

 

اجزا اصلی کاسه نمد از کاسه، فنر و واشر تشکیل شده اند. برای جلوگیری از فرسایش و پوسیدگی اجزا اصلی کاسه نمد از متریال تفلون ساخته می شود. 

کاسه نمد و انواع مختلف کاسه های نمدی در محصولات لاستیک سازی ، لاستیک سازی صنعت اصفهان موجود است.

 

ارتباط با ما

پست الکترونیک

info@efahanrubber.com

تلفن تماس

نشانی ما

اصفهان ، خیابان شهید دکتر بهشتی، بعد از چهار راه عباس آباد، مقابل جهان بلبرینگ